Контроль цукрового діабету з Метформін-Астрафарм

Всесвітній день боротьби з діабетом був започаткований у 1991 році з метою підвищення поінформованості населення про цукровий діабет, причини його розвитку, методи профілактики й запобігання його ускладненням.

Дата для цього дня була обрана не випадково: 14 листопада – це день народження Фредеріка Бантінга, який отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини за відкриття гормону інсуліну.

Цукровий діабет — це ендокринне захворювання, що характеризується хронічним підвищенням рівня цукру в крові внаслідок абсолютного або відносного дефіциту інсуліну, і буває двох типів: інсулінозалежний діабет (1 тип) та інсулінонезалежний (2 тип). Захворювання призводить до порушення всіх видів обміну речовин, ураження судин, нервової системи, а також інших органів і систем.

Причини виникнення цукрового діабету 1 типу вивчені недостатньо, тому запобігти захворюванню практично неможливо, що ж до діабету 2 типу, то більшість випадків захворювання пов’язані з надмірною масою тіла і браком фізичної активності, та йому можна запобігти у 80% випадків при дотриманні простих правил здорового способу життя:

  • підтримувати нормальну масу тіла;
  • бути фізично активним і приділяти не менше 150 хвилин на тиждень регулярній фізичній активності;
  • дотримуватися здорового харчування та зменшити кількість цукру й насичених жирів;
  • відмовитися від шкідливих звичок.

Своєчасна діагностика і контроль діабету дає змогу запобігти розвитку тяжких ускладнень, таких як:  інфаркт міокарду, інсульт, діабетична ретинопатія з подальшою сліпотою, нефропатія з нирковою недостатністю, порушення кровотоку нижніх кінцівок. З цією метою компанія Астрафарм у  2018 році вивела на фармацевтичний ринок України таблетований гіпоглікемічний лікарський засіб – Метформін-Астрафарм.

Діюча речовина препарату – метформін, призводить до зниження продукування глюкози в печінці за рахунок інгібування глюконеогенезу і глікогенолізу, покращує чутливість до інсуліну в м’язах, що призводить до поліпшення периферичного захоплення й утилізації глюкози та затримує всмоктування глюкози в кишечнику.

Метформін-Астрафарм випускається у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою, що містять 500, 850 або 1000 мг метформіну гідрохлориду.

Препарат застосовується виключно за призначенням лікаря й відпускається за рецептом.

Астрафарм – мистецтво допомагати людям!

Поділитися: