Фосфоміцин – доведене лікування циститу

Осіння прохолода може призвести до виникнення циститу – запалення слизової оболонки сечового міхура, основними проявами якого є: дизурія, часті невідкладні позиви до сечовипускання та біль у проєкції сечового міхура.

За даними статистики, приблизно половина жінок принаймні раз у житті хворіє на інфекції сечовивідних шляхів, а у чверті ці захворювання рецидивують. Такий високий рівень захворюваності пов’язаний з анатомічною будовою сечовипускного каналу: у жінок він ширший і коротший, ніж у чоловіків, тож інфекції легше потрапити в сечовий міхур.

За рекомендаціями експертів Європейської асоціації урологів (EAU, 2019), фосфоміцин в одноразовій дозі 3 г визнано препаратом першої лінії для лікування неускладненого циститу і внесено до міжнародних лікувальних протоколів із високою силою рекомендації.

Фосфоміцин має широкий спектр антибактеріальної дії. Він ефективний щодо штамів збудників інфекцій сечовивідних шляхів, які найчастіше виділяються: E. Coli (75-90%), Citrobacter spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Serratia spp., P. aeruginosa та Enterococcus faecalis, навіть якщо вони стійкі до інших антибактеріальних засобів.

Серед переваг фосфоміцину:

  • висока антимікробна активність щодо ймовірних збудників циститу;
  • унікальний механізм дії, що вирізняє його серед інших інгібіторів синтезу бактеріальної клітинної стінки, і зводить до мінімуму ймовірність розвитку резистентності;
  • високий профіль безпечності;
  • фармакокінетичні властивості (утворення високої концентрації в сечі, що зберігається протягом тривалого часу після одноразового пероральному прийому);
  • прийнятна ціна на препарат.

З 2020 року компанія Астрафарм випускає на фармацевтичний ринок України препарат фосфоміцину у формі саше по 3 г.

Фосфоміцину трометамол, що міститься в препараті Фосфоміцин-Астрафарм, на даний момент, є найбільш біодоступним серед усіх сполук фосфоміцину, що безпосередньо впливає на результативність лікування.

Препарат застосовується виключно за призначенням лікаря й відпускається за рецептом.

Астрафарм – мистецтво допомагати людям!

Поділитися: