30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми та алергії

Згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щорічно, 30 травня, відзначається Всесвітній день боротьби проти астми та алергії.

За даними статистики, на алергічні захворювання страждає понад 40% світового населення, а до 2025 року ця позначка зросте до 50%. Так, на сьогодні кожен третій житель планети хворий на алергічний риніт і майже кожний десятий – на бронхіальну астму. Дані не втішні, тому цей день покликаний підвищити обізнаність людей про такі серйозні захворювання, як бронхіальна астма й алергія, з метою їхньої ефективної профілактики, ранньої діагностики та лікування.

Алергія – це реакція імунної системи організму на алерген, що призводить до різноманітних порушень в організмі: запалення, спазму бронхів, некрозу, шоку та інших змін.

Щодо бронхіальної астми, то вона є гетерогенним захворюванням, яке зазвичай характеризується хронічним запаленням дихальних шляхів. Визначається за наявністю наступних симптомів: свистячого дихання, задишки, відчуття стискання в грудній клітці та кашлю. У значної кількості таких хворих є алергія на ті чи інші речовини, що може стати причиною розвитку захворювання.

Для попередження виникнення алергічних захворювань:

  • регулярно прибирайте і провітрюйте своє помешкання, щоб уникнути впливу домашніх алергенів;
  • на роботі використовуйте засоби індивідуального захисту, щоб уникнути впливу промислових алергенів;
  • відмовтеся від тютюнопаління;
  • при перших проявах алергії зверніться до лікаря;
  • не займайтесь самолікуванням.

Пам’ятайте, що своєчасна діагностика й терапія астми та алергії допоможуть контролювати їхній перебіг і жити повноцінним життям. З цією метою компанія Астрафарм у 2021 році вивела на фармацевтичний ринок України таблетований антигістамінний лікарський засіб – Астрія.

Діючою речовиною препарату є дезлоратадин – антагоніст Н-1 рецепторів тривалої дії, який має як потужну антигістамінну функцію, так і протизапальні властивості.

Перевагою Астрія є доведена ефективність застосування для пацієнтів із бронхіальною астмою. Адже результати досліджень підтверджують, що монтелукаст (антагоніст лейкотрієнових рецепторів) і дезлоратадин синергічно пригнічують ранню астматичну реакцію, спричинену алергеном (1).

Астрія випускається у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою, що містять 5 мг дезлоратадину.

Препарат відпускається без рецепта.

Астрафарм – мистецтво допомагати людям!

  1. Effects of montelukast-desloratadine combination on early and late asthma responses Davis BE, Illamperuma C, Gauvreau GM, et al. Single-dose desloratadine and montelukast and allergen-induced late airway responses. Eur Respir J 2009;33(6):1302-308

Поділитися: